Logotips
LV RU GB

Ķieģeļi

Ķieģeļu būvēm Latvijā ir senas tradīcijas. Gadsimtiem senus ķieģeļu būves vēstures pieminekļus var aplūkot Vecrīgā Jāņa sētā, Jura baznīcā, Doma baznīcā. Arī Rīgas centra jaunākajā daļā ievērojamie jūgendstila arhitektūras pieminekļi vienlaicīgi ir arī ķieģeļu būves arhitektūras pieminekļi. Arī citās Latvijas pilsētās, mazpilsētās un laukos ķieģeļu būves tradīcijas ir senas un plaši izplatītas. 18. gs. un vēlāk Latvijas laukos ir darbojušies vairāki simti ķieģeļu cepļu.

Arī "Cepļa" ražotnes vēsture ir vairākus gadsimtus sena. Atjaunotā "Cepļa" ražotne nu jau atskatās uz vairāk nekā 25 gadu darbību. SIA "Ceplis" piedāvā produkciju, kuras iegūšanā sekmīgi apvienoti vēsturiski pārbaudīti ķieģeļu ražošanas principi, kas papildināti ar mūsdienīgiem mālu sagatavošanas un pārstrādes paņēmieniem. Lielauces "Cepļa" produkcija kopš 2005. gada ir sertificēta pēc Eiropas standartu normām. Šobrīd SIA "Ceplis" bizness ir māla ķieģeļu un citu būvmateriālu ražošana un tirdzniecība.

Māla ķieģelis ir ekoloģiski tīrs būvmateriāls, jo pilnībā izgatavots no dabas izejvielām. Tas nozīmē, ka ķieģeļi neatstāj kaitīgu ietekmi uz vidi, un kas ir vēl svarīgāk, veido veselīgu telpas mikroklimatu. Māla ķieģeļi nepakļaujas mikroorganismu iedarbībai (piem., uz tiem neveidojas pelējuma sēnītes). Māla ķieģelim nepiemīt alerģiskas īpašības. Uz ķieģeļu sienām neveidojas kondensāts un to mitruma sorbcijas - desorbcijas rezultātā darbojas kā gaisa relatīvo mitrumu izlīdzinošs faktors telpā.

Māla ķieģelis ir daudzfunkcionāls materiāls, sporta terminoloģijā runājot - daudzcīņnieks, jo nodrošina celtnei stiprību, siltumu (siltuma izolāciju), ilgmūžību un veselīgu telpu mikroklimatu. Ķieģeļu mūri pēc vajadzības viegli papildināt ar citiem materiāliem - papildus siltuma izolācijai, sienu iekšējai apdarei, u.c.